Nazywam się Marcin Paluszek- jestem rodowitym świdniczaninem, założycielem i liderem Świdnickiego Forum Rozwoju. Mam zaszczyt pełnić mandat radnego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Świdnicy.
RSS
piątek, 19 października 2018

Ponad trzydziestu zaangażowanych w sprawy miasta świdniczan startuje z Komitetu Wyborczego Świdnickie Forum Rozwoju „Świdnica Jutra” 

Zapoznaj się z naszymi kandydatami i dokonaj świadomego wyboru w dniu 21 października 2018 roku. Głosuj na listę nr 19 w wyborach do Rady Miejskiej Świdnicy.

 

Jako jedyny bezpartyjny komitet posiadamy merytoryczny PROGRAM ŚWIDNICA JUTRA

Wszystkich kandydatów można znaleźć pod linkiem:

http://sfr.org.pl/kandydaci-do-rady-miejskiej-swidnicy/niedziela, 16 września 2018

Mija kadencja Rady Miejskiej. Przez okres ostatnich czterech lat, mieszkańcy mojego okręgu otrzymywali sprawozdania z działalności. 

Oto Kilka najważniejszych podjętych przeze mnie działań:

  • likwidacja barier architektonicznych na Osiedlu Młodych, które od wielu lat były zmorą osób starszych, rodziców z wózkami, czy osób niepełnosprawnych (ul. Prądzyńskiego, ul. Jasińskiego),
  • starania o zainstalowanie monitoringu wizyjnego na Osiedlu Młodych, w najbardziej wrażliwych punktach naszej dzielnicy,
  • organizacja wystawy plenerowej ukazującej 50 lat naszego Osiedla. Wystawę współorganizowali sami mieszkańcy,
  • budowa nowych zatok parkingowych dla mieszkańców Osiedla Młodych – ul. Langiewicza, ul. Prądzyńskiego, nowy ogólnodostępny parking przy kościele i rozbudowa parkingu przy ul. Wyszyńskiego
  • Instalacja oświetlenia terenu rekreacyjnego (alejki, plac zabaw + siłownia) w pobliżu kościoła przy ul. Prądzyńskiego,
  • nowa infrastruktura sportowa, np. kort do gry w tenisa ziemnego,
  • nowe ławki w różnych punktach naszego osiedla, więcej koszy na śmieci na osiedlu, 
  • poprawa i modernizacja wielu chodników na Osiedlu Młodych.

 

Przez ostatnie tygodnie, za pomocą ankiet, rozmów na ulicach oraz w Internecie intensywnie pytaliśmy mieszkańców o to, co chcieliby poprawić w naszym mieście. Dzięki tej pracy, a także dużemu zainteresowaniu świdniczanek i świdniczan, zebraliśmy bardzo wiele ciekawych pomysłów na ulepszenie naszego miasta. Uruchomiliśmy także specjalną stronę internetową z interaktywną mapą www.naprawmy.swidnice.pl, poprzez którą otrzymaliśmy ogromną liczbę zgłoszeń problemów trapiących mieszkańców. Analizujemy je i zajmujemy się nimi.

Oddajemy w Państwa ręce nasz wspólny program, zbudowany dla naszego miasta, przez mieszkańców Świdnicy i sympatyków Świdnickiego Forum Rozwoju.

Nawet najlepszy program, aby mógł zostać wcielony w życie, potrzebuje wykonawców. My wszyscy - chcemy być reprezentantami mieszkanek i mieszkańców- i gwarantami, tego, że nasze miasto podążać będzie w kierunku wytyczanym przez nich samych. Każdy głos na nas, to krok bliżej w kierunku realizacji naszego programu. Partycypacji nigdy nie jest za dużo. Zawsze trzeba jej pilnować i o nią dbać. Najlepszy program to program samych świdniczanek i świdniczan.


Cały program na www.swidnicajutra.pl

W dniu 6 września 2018 roku odbyła się konferencja programowa Świdnickiego Forum Rozwoju. Przedstawiliśmy na niej naszego kandydata na Prezydenta Świdnicy. Decyzją zarządu zostałem rekomendowany, aby ubiegać się o to stanowisko.  Jestem najmłodszym kandydatem, pełnym zapału, energii, żeby zmieniać na lepsze moje miasto.

By móc urzeczywistniać program Świdnica Jutra, nasze miasto potrzebuje gospodarza. Koniunktura gospodarcza w kraju, relatywnie niskie bezrobocie w Świdnicy, i środki unijne ułatwiają przeprowadzanie inwestycji. Ale odpowiedzialne i rozważne prowadzenie spraw miasta, wymaga czegoś więcej! Potrzebna jest nam spójna koncepcja rządzenia i jasna wizja rozwoju. Odnajdziecie taką państwo w naszym, obszernym programie. Okręt o nazwie Świdnica, jeszcze płynie. Wiatr jeszcze jest sprzyjający. Ale nie wiadomo w jakim kierunku zmierza, a sama załoga czasami sprawia wrażenie upojonej radością i narcyzmem. Pasażerowie są zaniepokojeni. Dzisiejszej wizji miasta, kierunku rozwoju w którym zmierzamy, nie da wyczytać z marketingowych, pijarowych sztuczek i zdjęć pani prezydent, która pozuje w każdej możliwej sytuacji. Bardziej jak zawodowa modelka, niż jak odpowiedzialny sternik poważnego statku. Świdnica to poważne miasto. Świdniczanie to ciężko pracujący, godni ludzie. Nie stać nas na pięć lat dryfu, bo utkniemy na mieliznach, a za horyzontem, może czaić się sztorm. Łódź może zacząć przeciekać. Potrzebujemy wymiany sternika, nowych żagli, nowej załogi, która będzie potrafiła łączyć wszystkich, tak by prowadzić Świdnicę dalej, do lepszego Jutra. Do Świdnicy Jutra. Tak aby, wprowadzić świeżość, dynamikę, i by nasz rozwój był trwały i niezagrożony. 

Jestem rodowitym świdniczaninem. Mam 34 lata. Ukończyłem z wyróżnieniem I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. W 2003 roku zdobyłem tytuł najlepszego maturzysty w Świdnicy. Ukończyłem równolegle dwa kierunki w trybie dziennym na Uniwersytecie Wrocławskim- stosunki międzynarodowe oraz administrację. Odbyłem również studia podyplomowe w zakresie Prawa Inwestycyjnego (Uniwersytet Wrocławski) oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (Uniwersytet Przyrodniczy). Kontynuowałem także studia europejskie na Uniwersytecie Tallińskim w Estonii. Miałem okazję zdobyć doświadczenie pracując m. in. w Ambasadzie RP w Tallinie, następnie pracowałem jako specjalista ds. europejskich projektów inwestycyjnych. Obecnie jestem doświadczonym specjalistą w międzynarodowej firmie w zakresie kompleksowego wsparcia biznesu, zarządzania projektami oraz ryzykiem.  

W 2012 roku założyłem Świdnickie Forum Rozwoju. Jestem pomysłodawcą budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Podjąłem szereg inicjatyw zwiększających aktywność społeczną świdniczan – również w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos Masz Wybór.

Od 2014 roku pełnię mandat Radnego oraz jestem Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Świdnicy. Biegle posługuję się językiem angielskim oraz francuskim. Jestem pasjonat historii, urbanistyki, europeistyki. W wolnej chwili podróżuję, jeżdżę na rowerze i dużo biegam. 

Jestem z tego specyficznego pokolenia, w którym wielu moich znajomych, przyjaciół wyjeżdża do większych miast lub za granicę za pracą. Ja także codziennie dojeżdżam do pracy do Wrocławia, ale pomimo tego nie widzę innego miejsca do życia, niż Świdnica. Dlatego trzeba ułatwić młodym świdniczanom warunki do osiedlania się i zostawania w naszym mieście. Wielu socjologów twierdzi, ze w pewnym sensie jesteśmy już dla miast średniej wielkości straconym pokoleniem. Ja tak nie uważam! Wciąż są w naszym mieście ludzie młodzi, ambitni, wykształceni, którzy jeszcze zostali i chcą uczestniczyć w życiu publicznym. Nie mam szerokich znajomości wśród ludzi „na świeczniku”, nie znam się na układach, które istnieją w naszym mieście. Nie interesuje mnie to! Tak samo jak nie interesuje to na co dzień zwykłych świdniczan pochłoniętych pracą i codziennymi obowiązkami. Nie jestem od nikogo uzależniony. Wiem, że tylko, dzięki swojej ciężkiej pracy można osiągnąć założony prze siebie cel. I to jest moja zaleta. 
Nie będę miał też dziesiątek billboardów szpecących miasto, będę rozmawiał z każdym mieszkańcem z osobna. 
Chcę miasta, które jest nastawione głównie na zwykłe potrzeby świdniczan. Chcę samorządu, w którym decyzje nie zapadają ponad ich głowami. Priorytetem będzie zrealizowanie programu Świdnicy Jutra! Jeśli ten cel osiągniemy, wtedy w mieście dobrze będzie się czuł każdy mieszkaniec. Ważne będzie również zatrzymanie w Świdnicy dwudziesto-, trzydziestolatków. Mamy program, który jest kompleksowy, merytoryczny i to jest moja broń! Proszę o głos już 21 października. Gwarantuję, że swoją ciężką pracą udowodnię, że jestem tego głosu wart!  

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21
Tagi